Trwają roszady w szeregach ECO UNI Opole

Siatkarki ECO UNI Opole mają za sobą zdecydowanie najlepszy sezon. W minionych rozgrywkach zdobyły srebrny medal I ligi. Nic więc dziwnego, że w klubie pojawiły się ekstraklasowe aspiracje. Na drodze stanął jednak koronawirus.

W związku z epidemią opolskie kluby straciły 1/3 dotacji, w związku z czym włodarze UNI podjęli decyzję o wycofaniu się z audytu do ekstraklasy. Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że kluby z elity zmuszone są kontraktować więcej polskich zawodniczek. Bezpośrednio wpływa to także na opolski zespół, z którego odchodzą najważniejsze zawodniczki.

Decyzję o zakończeniu kariery podjęła najbardziej doświadczona zawodniczka, a zarazem kapitan zespołu w ostatnich dwóch latach – Ilona Gierak. Jest to bardzo duża strata dla zespołu, bowiem przyjmująca była nie tylko pewnym punktem zespołu, ale także mentorką dla młodszych koleżanek. W przeszłości zdobywała brązowy medal mistrzostw Polski oraz wystąpiła w reprezentacji Polski.

Do BKS Bielska-Białej przenosi się z kolei Aleksandra Szczygłowska, która przez ostatnie dwa sezony była pierwszą libero w zespole. Dla 22-letniej zawodniczki jest to powrót na ekstraklasowe parkiety po dwuletniej przerwie.Z klubem żegna się też Dominika Witkowska, która dobrze pamięta jeszcze czasy II ligi. Środkowa również przenosi się do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej.

W przyszłym sezonie w barwach „Wilczyc” kibice nie zobaczą też rozgrywającej Weroniki Wołodko, dwóch atakujących – Sandry Szczygioł i Weroniki Sobiczewskiej oraz środkowych – Magdaleny Janiuk i Dominiki Witkowskiej. Przyszłość zawodniczek nie jest jeszcze znana, ale wszystko wskazuje na to, że i one w kolejnych rozgrywkach będą rywalizowały na parkietach ekstraklasy.

Decyzję o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych na studia podjęła z kolei Angelika Rusin, która jest wychowanką Akademii ECO UNI Opole. Grająca na pozycji libero zawodniczka wyjedzie do Południowej Karoliny, gdzie w drużynie Charleston Southern University będzie rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej wśród akademików.

Te odejścia nie oznaczają jednak, że w rozgrywkach 2020/21 w Opolu występować będą zupełnie inne zawodniczki. Klub poinformował już o przedłużeniu kontraktów z Martą Ciesiulewicz oraz utalentowaną rozgrywającą Gabrielą Marakowską. O kolejnych ruchach kadrowych klub będzie informował wkrótce.

Najnowsze artykuły