Trzy bramki Odry w drugiej połowie i zwycięstwo w Głogowie

Po bardzo słabej grze w pierwszej połowie, Odra Opole wzięła się w garść i strzelając dwie bramki w drugiej części meczu zapewniła sobie cenne trzy punkty. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera przerwali tym samym serię dwóch przegranych z rzędu.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w środku boiska, bez groźnych akcji żadnego z zespołów. Z minuty na minutę coraz lepiej spisywali się gospodarze, którzy narobili sporo zamieszania pod bramką Kacpra Rosy. Zespół trenera Brehmera odpowiedział kontrą, jednak w bardzo dobrej sytuacji spudłował Konrad Nowak. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, czego efektem była bramka w 18. minucie Michała Ilkowa-Gołąba, która wyprowadziła głogowian na prowadzenie. Opolanie byli w stanie odpowiedzieć groźną akcją dopiero w 38. minucie, kiedy to z bliskiej odległości nad poprzeczką uderzył Rafał Niziołek.

Po zmianie stron opolanie wzięli się za odrabianie strat. Już po pięciu minutach bramkarza gospodarzy pokonał kapitan, Mateusz Kamiński, doprowadzając tym samym do remisu. W drugiej połowie niebiesko-czerwoni prezentowali się o niebo lepiej, zmuszając Chrobrego głównie do gry na własnej połowie. W 84. minucie do siatki trafił Konrad Nowak, a trzy minuty później gospodarze wyrównali. Gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie zdobył Arkadiusz Piech.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Dietmara Brehmera rozegrają już w niedzielę 22 listopada. O 12:40 podejmą przy Oleskiej Górnika Łęczna.

Chrobry Głogów 2-3 (1-0) Odra Opole
Bramki: Ilków-Gołąb 18′, Banaszewski 85′ – Kamiński 50′, Nowak 82′, Piech 90′
Chrobry: Bieszczad – Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Oleksy – Banaszewski, Cywka, Kolenc, Bryła, Machaj – Lebedyński.
Odra: Rosa – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski – Trojak, Nowak, Bonecki, Niziołek, Janus – Piech. Trener: Dietmar Brehmer.