TVP3 Opole manipuluje słowami prezydenta

Tym razem chodzi o sytuację z 11 listopada gdy prezydentowi Opola odmówiono prawa głosu podczas Narodowego Święta Niepodległości. Ostatecznie do wystąpienia doszło i padły w nim ostre słowa wobec polityki PIS. W reakcji TVP 3 mści się manipulując jego słowami.

Podczas swojego wystąpienia prezydent ujął się m.in. za ofiarami konfliktów wojennych i zakazu aborcji. Tymczasem TVP 3 Opole zarzuca mu atak na Straż Graniczną.

„To paskudna manipulacja TVP3, która przypomina działania propagandy za Jerzego Urbana w PRL.! Niestety nie jest to pierwsza taka manipulacja tej stacji i pomimo kolejnych porażek w Sądzie dalej zachowują się nieprzyzwoicie.” – czytamy w oświadczeniu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego na profilu FB.

Już dwa razy opolska redakcja przegrała w sądzie i musiała przepraszać za swoje materiały, ponieważ nie miały one na celu zdobycia rzeczowej informacji i publikacji jej w przygotowywanym materiale. Chodziło w nich tylko o zrobienie krytycznego, jednostronnego materiału pod adresem prezydenta miasta bez uwzględnienia jego stanowiska w tej sprawie.

W innym wyroku, Sąd zaznaczył, że materiały zostały celowo tak skonstruowane by skrytykować jego publiczną działalność, podważyć zaufanie wyborców i zdyskredytować go.

Dlatego jak podaje prezydent na swoim profilu FB „Po raz kolejny jestem zmuszony pozwać ich do sądu, chyba że doczekam się przeprosin i sprostowania”