TVP3 Opole nie szanuje i nie wykonuje wyroków sądu

TVP3 Opole nie prostuje kłamstw pomimo prawomocnego wyroku. Opublikowanych manipulacji broni, choć kosztować ich to może dziesiątki tysięcy złotych.

Czym kieruje się dyrektor oddziału, który nie publikuje orzeczonego przez sąd sprostowania? To zwykły upór czy poczucie bezkarności? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że każdy dzień zwłoki kosztuje opolski oddział 1000 zł. Dyrektor sprostowania opublikować nie chce, bo rzecz jasna nie zapłaci ze swoich, a z publicznych pieniędzy.

W sądzie trwało to prawie dwa lata. Pod koniec czerwca tego roku zapadła decyzja: TVP 3 Opole w głównym wydaniu Kuriera Opolskiego ma wyemitować sprostowanie. Chodzi o materiał redaktora Adama Wołka „Niezrozumiała decyzja” z grudnia 2020 r. Dziennikarz próbował wmówić widzom Kuriera, że prezydent nie chce budować przedszkola w Winowie. Sąd uznał, że w materiale pominięte zostały istotne fakty, całość została zmanipulowana i wprowadzała widzów w błąd. Są na to dokumenty. Sąd uznał również, że dziennikarz przygotowując materiał nie dociekał prawdy, tylko starał się udowodnić wymyśloną, obciążającą Prezydenta tezę.

Teraz pomimo PRAWOMOCNEGO wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu nakazującego sprostowanie nieprawdziwych informacji i odmowy przyjęcia do rozpoznania przez Sąd Najwyższy skargi kasacyjnej, dyrektor, redaktor naczelny Tvp3 Opole uporczywie odmawia publikacji sprostowania nieprawdziwej informacji na temat przedszkola w Winowie. Dlaczego? Czy dyrektor TVP publikując materiał bardziej boi się narazić swoim mocodawcom z Solidarnej Polski, czy może ma nadzieję, że przy ich pomocy jeszcze coś wskóra? O to będziemy go pytać. Tak czy inaczej – licznik bije. TVP na opublikowanie sprostowania miała 3 dni, każdy dzień zwłoki decyzją sądu, kosztuje opolski oddział TVP 1000 złotych. Obecnie kara do zapłacenia to już grubo ponad 20 tysięcy.

Kto bogatemu zabroni? Widać TVP 3 Opole stać na to, by nie wykonywać prawomocnych wyroków i płacić horrendalne kary. Jak widać na to idą miliardy złotych przyznawane co roku mediom publicznym.