Tysiące Opolan szło w Orszaku Trzech Króli /VIDEO/

Już po raz ósmy mieszkańcy naszego miasta przemaszerowali ulicami dla uczczenia Objawienia Pańskiego. Tym razem pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!” szło kilka tysięcy ludzi.  

Orszak w Opolu to już tradycja, która za każdym razem przyciąga całe rzesze mieszkańców. Tegoroczny marsz rozpoczął się na Rynku, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie uczestników. Następnie kolorowy tłum w koronach na głowie (organizatorzy przygotowali 6000 koron) przeszedł obok kościoła oo. Franciszkanów w kierunku Placu Wolności, później ul. Ozimską w stronę Placu Jana Pawła II.

Na zakończenie przed teatrem im. Jana Kochanowskiego królowie złożyli Dzieciątku i Świętej Rodzinie dary – złoto, kadzidło i mirrę. Orszak zakończyło wspólne kolędowanie. Nie zabrakło oprawy artystycznej przygotowanej przez Anetę i Andrzeja Skibów z Młodzieżowego Domu Kultury. Wystąpiły m.in. zespoły dziecięce oraz schola Tantum Quantum z parafii jezuickiej.

Tradycyjnie na przedzie orszaku – tuż za gwiazdą – pojawiła się Maryja oraz Józef i aniołowie. Za Świętą Rodziną w drogę wyruszyli między innymi książę Kazimierz I Opolski wraz ze swoją małżonką Wiolą oraz książę Jan Dobry. Następnie na koniach mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazara. Za nimi ich orszaki: zielony, niebieski i czerwony, który tworzyli uczniowie z wielu opolskich szkół. A potem tłum Opolan, który wydawał się nie mieć końca.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/459263664750145/

Najnowsze artykuły