Uczniowie “Budowlanki” remontują szpitalne sale. Brawo!

35 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im Jana Pawła II ferie spędza w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Remontują sale na Oddziale Chirurgii Dziecięcej.

Młodzież z opolskiej szkoły wraz z nauczycielami podjęła się wyremontowania dwóch sal w czynie społecznym. Przyszli budowlańcy wyrównali ściany, położyli tynki i kafelki oraz pomalowali pierwsze pomieszczenie. To z ponurego zmieniło się w kolorową “bajkę”.

Na ścianach pojawili się bohaterowie popularnych kreskówek, a sala jest zdecydowanie bardziej przyjazna najmłodszym podopiecznym szpitala. Uczniowie klas pierwszych samodzielnie wykonali projekty. Na ścianach pierwszej sali pojawiły się też drzewa, kwiaty i chmury. W drugiej sali powstaną widoki nawiązujące do pór roku.

Jak podkreślają zgodnie młodzi ludzie i ich wychowawcy przystąpienie do akcji było dla nich naturalne, bo jak wiadomo – człowiek radosny szybciej dochodzi do zdrowia. Poza tym można dać odrobinę radości dzieciom. Z drugiej strony uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności i doświadczenie zawodowe.

To nie pierwsza taka akcja “Budowlanki”. Wcześniej jej uczniowie malowali pomieszczenia onkologii dermatologicznej i mieszkanie kolegi, który wychował się w domu dziecka.

Fundusze na remont sal USK w Opolu zostały zebrane przez Stowarzyszenie “Opolska Pozytywka”, z którym szpital i szkoła współpracują od 2019 roku. Darczyńcami zostali uczniowie i ich rodzice.

Najnowsze artykuły