Udana akcja opolskiej policji. Odzyskali pieniądze 85-latki

Policjanci z Opola przy współpracy z tymi z Częstochowy zatrzymali trzy osoby, które działając pod legendą pracowników wodociągów, wyłudzili niemal 30 tysięcy złotych od mieszkanki Opola.

Współpraca była niezwykle udana, bowiem złodzieje nie zdążyli wrócić z tymi pieniędzmi do domu. 85-latka od razu, gdy zorientowała się, że zostało jej skradzione 30 tysięcy złotych, poinformowała o tym fakcie policję. Najpierw mężczyzna, podający się za pracownika wodociągów miał zaczepić starszą kobietę wychodzącą z klatki schodowej. Był w towarzystwie 50-latki. Informując ją o awarii rur i potrzebie przerwania dostawy wody, nakłonił do powrotu do mieszkania. 

Towarzysząca mu kobieta natomiast, miała zejść do piwnicy, aby zakręcić zawór. Razem z właścicielką mieszkania, “hydraulik” wszedł do kuchni. Następnie zaproponował, aby 85-latka nabrała zapas wody, ponieważ ta będzie zakręcona z powodu awarii.

W tym czasie do mieszkania miały wejść dwie kobiety. Wykorzystując zamieszkanie w kuchni splądrowały pokoje. Ich łupem padło 26 tysięcy złotych, 300 euro i 30 dolarów. 70-latka i jej 50-letnia córka wyszły z mieszkania niezauważone, po chwili dołączył do nich “hydraulik”.

Po opuszczeniu mieszkania przez mężczyznę, seniorka zadzwoniła do spółdzielni aby potwierdzić, czy wysyłali hydraulika. Usłyszała, że takich zleceń nie było. Wtedy zorientowała się, że skradziono jej oszczędności

Opolscy policjanci po zabezpieczeniu śladów w mieszkaniu, skontaktowali się z komendą w Częstochowie. Funkcjonariusze wiedzieli, że mają do czynienia z dobrze znaną im grupą przestępczą. Jak się okazało – mieli rację. Złodzieje zostali zatrzymani w powiecie częstochowskim i na następny dzień usłyszeli zarzuty. 

Policjanci przestrzegają także przed różnego rodzaju podejrzanymi SMS-ami, które w ostatnich dniach otrzymują Polacy. Po wejściu w link takiej wiadomości, na naszym telefonie może zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy wchodzą w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku.

Najnowsze artykuły