Udany rewanż siatkarek UNI Opole

Siatkarki UNI Opole po raz kolejny udowodniły, że na poważnie myślą o awansie do ekstraklasy. „Wilczyce wygrali 11. mecz z rzędu i udanie zrewanżowały się SMS-owi Szczyrk za przegraną w tie-breaku na początku rozgrywek.

O tym, że nie będzie to spotkanie wiedzieli wszyscy. Opolanki od pierwszych minut były bardzo skupione i zdeterminowane, aby podtrzymać swą serię zwycięstw. Rozpoczęły bardzo dobrze i przede wszystkim kończyły swoje ataki, co dało sporo pewności. Do tego kilkukrotnie wymuszone błędy SMS-u sprawiły, że gospodynie triumfowały 25:19.

Drugi set był najbardziej wyrównanym ze wszystkich. Przyjezdne weszły na wyższe obroty, dobrze funkcjonował ich blok. Po bardzo zaciętej końcówce w grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki ze Szczyrku, triumfując 27:25. Trzecia partia pokazała już jednak prawdziwą moc UNI, którym wychodziło absolutnie wszystko. Dzięki temu wygrały trzeciego seta 25:14.

Czwarta część meczu okazała się ostatnią. Opolanki poszły za ciosem, choć SMS także spisywał się całkiem przyzwoicie. Najlepsza zawodniczka meczu, Marta Ciesiulewicz zdobyła jednak punkty w kluczowych momentach, co zapewniło „Wilczycom” zwycięstwo 25:21 i w całym meczu 3-1.

UNI Opole 3-1 (25:19, 25:27, 25:14, 25:21) SMS PZPS Szczyrk
UNI: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.
MVP: Marta Ciesiulewicz