Umowa ratusza ze spółką Remondis podpisana

Opole podpisało umowę z firmą Remondis na gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przypomnijmy, że nastąpiło to po długich negocjacjach z przedsiębiorstwem.

Od początku roku miasto pozostawało bez umowy na zagospodarowanie odpadów. Ratusz nie chciał się zgodzić na drastyczne podwyżki cen zagospodarowania odpadów zmieszanych zaproponowane przez spółkę Remondis. Przypomnijmy, wraz z początkiem stycznia opłata za gospodarowanie odpadami segregowanymi wzrosła z 13 do 19 zł, a niesegregowanymi z 20 do 38 zł na jednego mieszkańca, co zostało uchwalone przez Radę Miasta w listopadzie po wcześniejszych rozmowach z Remondisem.

Następnie przedstawiciele Remondisu wskazali jednak, że opłatę trzeba jeszcze raz podnieść, ze względu na wzrost kosztów zagospodarowania odpadów, na co miasto nie wyraziło zgody. Nowej umowy nie podpisano, ale ustalono, że przez najbliższe 3 miesiące Remondis wciąż będzie zagospodarowywał odpady zmieszane, po cenie 380 zł netto za tonę. Ostatecznie udało się dojść do porozumienia.

Nowa umowa obowiązuje od 1 kwietnia 2020 roku do 30 marca 2021 roku. Cena za zagospodarowanie jednej tony odpadów niesegregowanych wynosi 410zł netto. Opłaty ponoszone przez mieszkańców ulegną zmianie, ale dziś nie jest znana ich wysokość. Nad tym pochyli się Rada Miasta przed wakacjami, a nowe stawki wejdą w życie od września br.

Najnowsze artykuły