Siatkarki UNI Opole udanie zakończyły rok

Dzielnie postawiły się siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego w Stegu Arenie. Mimo to, podopieczne Nicoli Vettoriego pewnie triumfowały w Stegu Arenie 3-1, odnosząc tym samym ósme zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu nowy rok spędzą na fotelu lidera zaplecza ekstraklasy.

Na nierozgrzane wyglądały na początku spotkania „Wilczyce”, które miały spory problem z przyjęciem, jak i kończeniem ataków. Niewiele dała interwencja trenera Nicoli Vettoriego, bo przewaga przyjezdnych utrzymywała się na poziomie pięciu „oczek”. W końcówce opolanki wzięły się za odrabianie strat. Mentalnie pierwszą część meczu wygrały podczas najdłuższej akcji meczu, którą udało się skończyć po bloku. Chwilę później gospodynie triumfowały już 26:24.

Napędzone zwycięstwem w pierwszym secie „Wilczyce” szybko zbudowały trzypunktową przewagę, którą z minuty na minutę wręcz powiększały. Po trudnym początku wiatr w żagle złapała Oliwia Sieradzka, która była bardzo ważnych ogniwem zespołu Nicoli Vettoriego. Opolanki wygrały tego seta 25:16.

Fantastyczną serię punktów zespół z Opola rozpoczął od świetnych zagrywek Gabrieli Makarowskiej, które dały UNI sześciopunktowe prowadzenie. Później przy złym ustawieniu, opolanki straciły kilka punktów. „Wilczyce” wykorzystały jednak słabszą grę libero przyjezdnych, wychodząc tym samym ze złego ustawienia. W samej końcówce podopiecznym Nicoli Vettoriego przytrafił się spory przestój, a ważne akcje nie zostały skończone przez Kingę Stronias i Martynę Kłodę. Przyjezdne pewnie to wykorzystały, triumfując 27:25.

W czwartym secie, który okazał się ostatnim, opolanki nie pozostawiły żadnych złudzeń rywalkom. Wilczyce szybko wyszły na pięciopunktowe prowadzenie, które z biegiem meczu tylko się powiększało. W końcu „wstrzeliła” się też Kinga Stronias, która zdobyła bardzo ważne punkty dla swojej ekipy. Ponadto dobrze funkcjonował blok i przyjęcie, dzięki czemu UNI wygrały tę partię 25:15, a cały mecz 3-1.

UNI Opole 3-1(26:24, 25:16, 25:27, 25:15) NOSiR Nowy Dwór
UNI: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.
MVP: Oliwia Sieradzka