UNI wygrywa 12. mecz z rzędu i ucieka rywalom!

UNI Opole udanie zrewanżowały się Energetykowi Poznań za przegraną w pierwszej rundzie. Podopieczne Nicoli Vettoriego w czterech setach rozprawiły się z rywalkami, które są bezpośrednim rywalem w walce o awans na najwyższy szczebel rozgrywek.

Początek meczu był niezwykle wyrównany, jednak dzięki skutecznym atakom Oliwii Sieradzkiej liderki tabeli odskoczyły na trzy punkty. Ta przewaga już tylko rosła. Po serii punktów Adrianny Rybak i błędzie gospodyń, „Wilczyce” triumfowały 25:15. Kolejna partia padła łupem Energetyka. UNI tylko na początku dyktowały warunki. Później przyszedł przestój, a zawodniczki z Poznania zdobyły sześć punktów z rzędu. Liderkom tabeli udało się wyrównać w samej końcówce, jednak ostatecznie przegrały drugiego seta 20:25.

Niezwykle wyrównana była kolejna partia meczu, która toczyła się przez większość czasu punkt za punkt. „Wilczyce” odjechały w końcówce dzięki skutecznym atakom Marty Ciesiulewicz i dobrym zagrywkom Gabrieli Makarowskiej. Ostatecznie wygrały 25:19. Zdecydowanie lepiej w czwartą i jak się okazało – ostatnią część meczu weszły gospodynie, które prowadziły 4:1. Do gry włączyła się Adrianna Rybak, która dała sygnał do ataku. „Wilczyce” wzięły się w garść i dobrze pracowały w obronie, dzięki czemu ostatecznie wygrały czwartego seta 25:20.

Energetyk Poznań 1-3 (15:25, 25:20, 19:25, 20:25) UNI Opole