Uniwersytet i Politechnika rekrutują nowych studentów

Kończy się najświeższa odsłona rekrutacji na dwie największe uczelnie w naszym regionie. Na Uniwersytet Opolski dokumenty złożyło ponad 8 000 osób. Z kolei na Politechnikę blisko 900.

– Przygotowaliśmy 3300 miejsc. W ofercie znajdują się popularne kierunki, np. medycyna, prawo czy filologia. Tylko na wydziale lekarskim odnotowaliśmy aż 18 chętnych na jedno miejsce. To pokazuje jak chętnie jesteśmy wybierani – cieszy się Maciej Kochański, rzecznik UO dodając, iż oprócz standardowych kierunków, zostały przygotowane także nowe kierunki kształcenia. – Chodzi tu o pedagogikę łączącą matematykę i fizykę. Jest to bardzo atrakcyjna oferta dla osób, które myślą o nauczaniu tych przedmiotów, dodatkowo uzupełniając o pedagogikę, która w szkołach jest niezbędna – wyjaśnia.

Warto dodać, że opolska uczelnia z roku na rok jest coraz bardziej doceniania, nie tylko pod kątem jakości kształcenia, ale również atrakcyjności dla potencjalnych kandydatów. Ważnym aspektem jest relacja uczelni ze studentem.

– Od lat sukcesywnie awansujemy w rankingach i w tym roku jesteśmy najlepsi jeśli chodzi o komunikację ze studentami. Jest to dowód na to, że mała uczelnia potrafi robić wielkie rzeczy – nie kryje dumy Kochański

Na Politechnikę z kolei, gdzie rekrutacja jeszcze trwa, a następna odbędzie się we wrześniu, akces zgłosiło blisko 900 osób. Miejsc łącznie jest natomiast 2695. Zainteresowani mają do wyboru 28 kierunków. Na stronie internetowej uczelni można znaleźć opis oferty akademickiej i zasady składania dokumentów.

– Największą popularnością u nas cieszy się informatyka, architektura, budownictwo, fizjoterapia, logistyka i mechanika i budowa maszyn – wylicza Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki PO informując przy tym, iż w ofercie także znalazło się coś zupełnie nowego. – Dostaliśmy zgodę Ministerstwa na otwarcie kierunku Sport i Bezpieczeństwo, którego ukończenie umożliwi absolwentom uzyskanie kompetencji niezbędnych do podjęcia pracy w służbach mundurowych.