Urodziny Wyspy Bolko oraz najbliższe wydarzenia w GSW

W najbliższych dniach Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do świętowania urodzin Wyspy Bolko, udziału w warsztatach Gaga/people  oraz oprowadzaniach po wystawach: Salon Wiosenny oraz Gelateria Antartica .

Dziś (31.05) wieczorem o godz. 19.00 będą miały miejsca zajęcia z cyklu Lekcja Gaga/people, które poprowadzi Natalia Iwaniec. Gaga jest wyjątkową metodą pracy z ciałem, która łączy ruch i wyobraźnię. Jest to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Jest to metoda pracy z ciałem skierowana zarówno do tancerzy (moduł Gaga / dancers) jak i wszystkich, którzy lubią się ruszać (moduł Gaga/ people). Dzięki tej praktyce ciało uzyskuje większą giętkość, elastyczność i siłę. Gaga jest narzędziem do poszerzenia świadomości swoich możliwości takimi, jakimi one są naturalnie. Podczas warsztatów uczestniczy doświadczają przyjemności z ruchu w przyjaznej atmosferze. Wstęp: 15 zł.

W czwartek (1.06) o godz. 13.00 odbędzie się oprowadzanie po wystawie SALON WIOSENNY z audiodeskrypcjądla osób niewidomych, które poprowadzi Natalia Krawczyk. To wystawa opolskiego środowiska artystycznego, na której zobaczyć można przegląd bieżącej twórczości, goszczącej w naszym mieście.

W piątek (2.06) w cyklu W samo południe także będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie SALON WIOSENNY oraz zobaczyć 72 prace opolskich artystów.

W sobotę (3.06) w ramach Festiwalu Wyspy Bolko odbędą się urodziny Wyspy Bolko w godz. 9.00 – 12.00. Z tej okazji organizatorzy przygotowali śniadanie na trawie, jogę i warsztaty perfomatywne oraz piknik rodzinny. Zajęcia odbędą się na polanie obok górki saneczkowej oraz w Klubokawiarni Laba.

W niedzielę (4.06) ostatnia szansa by uczestniczyć w wystawie GELATERIA ANTARTICA. Projekt Lodziarnia Antarktyka zaprasza do sentymentalnej włoskiej lodziarni sprzed pół wieku, kiedy to jedzenie lodów i konsumpcja nie były jeszcze obciążone poczuciem winy wobec środowiska naturalnego. Projekt zainspirowany jest cytatem z książki Kierunek Antarktyda autorstwa polskich polarników, Aliny i Czesława Centkiewiczów, w którym opisują oni rozmiary antarktycznego lodu. Według autorów, gdyby wszyscy ludzie na Ziemi zapragnęli zjeść lód Antarktydy, każdy z nich musiałby połknąć pół tony lodu na sekundę, a performans ten musiałby trwać przez cały rok. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na kryzys klimatyczny i konsumpcyjne podejście do zasobów naturalnych.

Najnowsze artykuły