Uwaga! W Opolu i powiecie będzie mocno wiało

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze w naszym rejonie.

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez IMGW silne wiatry mogą wystąpić na terenie całego województwa opolskiego. Prognozuje się, że podmuchy wiatru mogą osiągać lokalnie nawet 95 km/h. Przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h. W nocy będzie wiało z południa i południowego zachodu, a w dzień z zachodu.

Najsilniejszy wiatr prognozowany jest nad ranem w poniedziałek (10. lutego) oraz po południu i wieczorem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85%. Zmiana pogody to efekt nadciągającego nad Polskę niżu znad Atlantyku oraz zbliżającego się do Europy huraganu Ciara.

Ostrzeżenie dla Opola i powiatu ważne jest dziś (9.02) od godz. 21.00 do jutra do godz. 21.00. Co więcej na początku tygodnia należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu i miejscami burz.

W następnych dniach wiatr ma słabnąć, ale przez najbliższe godziny zalecane jest pozostawanie w domach. Należy też zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą być porwane przez wiatr.

IMiGW zaleca sprawdzanie ostrzeżeń oraz stosowanie się do wydawanych komunikatów i alertów SMS-owych.

Najnowsze artykuły