Uwaga! Zmiana ruchu w rejonie Opola Wschodniego

Od poniedziałku (15 czerwca) kierowców, pieszych i rowerzystów czekają zmiany. Wszystko w związku z budową tunelu pod ulicą Oleską.

Prace w rejonie stacji Opole Wschodnie nie zwalniają. Powstaje konstrukcja estakady nad ulicą Oleską oraz stanowiska przystankowe dla autobusów, a także ekrany akustyczne. Czas na najważniejszy element, który w znaczący sposób podniesie płynność ruchu, czyli wykonanie tunelu pod ulicą Oleską. Powstanie on w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich. W przyszłości będą się nim poruszać samochody jadące od strony pl. Konstytucji 3 Maja w kierunku skrzyżowania ulic Plebiscytowej i Ozimskiej. Prace mogą potrwać do końca roku.

W efekcie od poniedziałku (15 czerwca) czeka nas zmiana organizacji ruchu. Przewiduje ona:

– zamknięcie skrzyżowania ul. Oleska/ Batalionów Chłopskich/ Bohaterów Monte Cassino. Ruch wschód – zachód będzie się odbywał po drodze tymczasowej w obu kierunkach

– ulica Katowicka między szkołą medyczną, a powstającym centrum przesiadkowym będzie jednokierunkowa i będą mogli w nią wjeżdżać tylko kierowcy jadący drogą tymczasową od strony Zaodrza (z kierunku zachodniego)

– ulica Oleska będzie zamknięta na odcinku od Uniwersytetu Opolskiego do skrzyżowania z Batalionów Chłopskich i Bohaterów Monte Cassino. Odcinek Oleskiej od Solarisa do Uniwersytetu będzie przejezdny, tak samo jak skrzyżowanie Oleskiej z Zajączka i Czaplaka

– jadąc ul. Oleską od strony osiedla AK będzie można skręcać tylko w prawo czyli w ulice Batalionów Chłopskich

– w ul. Oleską, w kierunku osiedla AK, będzie można skręcić tylko w prawo jadąc drogą tymczasową od strony Bohaterów Monte Cassino (z kierunku Strzelce Opolskie)

W pobliżu istniejącego skrzyżowania powstanie jednocześnie tymczasowe przejście dla pieszych ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną.

organizacja ruchu Oleska

Najnowsze artykuły