Uważajcie na zmiany w organizacji ruchu w okolicach Dworca Wschodniego

Od wtorku (22 września) zmiana organizacji ruchu na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Na odcinku od stacji paliw BP do ulicy Katowickiej ruch będzie odbywał się w obu kierunkach jezdnią północną czyli nitką, która prowadzi od ulicy Ozimskiej w stronę Zaodrza.

Spowodowane jest to m.in. pracą wiertarki, fachowo nazywanej palownicą, która pracuje na Dworcu Wschodnim pełną parą. Precyzyjna i ogromna maszyna służy do drążenia otworów w gruncie i formowania w nim pali, tzw. palowania. Do wkręcenia jest około 2200 pali o długości od 10 do 2,5 metra. Palowanie jest jednym z elementów budowy, głębokiego na 10 metrów, tunelu, który będzie przebiegał pod ulica Oleską

– Tempo pracy nie może być ekspresowe, ponieważ są tam margle różnej grubości i twardości, dlatego palownica miewa problemy. Czasami jeden pal, jak pierwszego dnia, wiercony był ponad 2 godziny. Innym razem woda gruntowa zatyka wiertło i to też nie ułatwia pracy. Najważniejsze jednak, że musi być utrzymany ruch samochodowy wschód – zachód – tłumaczy Ireneusz Kłysz, inżynier kontraktu.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły