W ciągu trzech dni w Opolu potwierdzono zakażenie u 11 osób

Dziś potwierdzono zakażenie koronawirusem u mężczyzny w sile wieku. Aż 10 nowych przypadków zakażenia w stolicy regionu potwierdzono w sobotę i niedzielę.

Wśród osób zakażonych są także dwie kobiety w wieku senioralnym oraz dwie kobiety i mężczyzna w średnim wieku, a także pięciu mężczyzn w sile wieku. Stan tych osób jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Zakażenia nastąpiły w drodze transmisji lokalnej.

W regionie w weekend koronawirusa wykryto u 24 osób, dziś potwierdzono zakażenie u kolejnych 7 osób. Od początku epidemii liczba chorych w województwie wynosi 430 osób.

Dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu poinformowała o śmierci 62-letniego mężczyzny z powiatu oleskiego, której powodem było zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie – Koźlu, pacjent był obciążony chorobami współistniejącymi. To 29 osoba w województwie, która zmarła z powodu choroby COVID – 19.

Są także dobre wiadomości – dzisiaj odnotowano 6-ciu nowych ozdrowieńców. Od początku epidemii liczba ozdrowieńców wynosi 73 osoby.

 

 

 

Najnowsze artykuły