W czasie pandemii na „Wodnej Nucie” nie próżnują!

Kryta Pływania „Wodna Nuta” została zamknięta 12 marca w związku z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem. Ten fakt wykorzystano do wykonania prac, które planowane były na drugą połowę czerwca.

Już w marcu na basenie ruszyły prace porządkowe, w ramach których cały obiekt przeszedł dezynfekcję. Uzupełniono też brakujące kafelki, a w szatniach wymieniono kasetony. Pomalowano także ściany.

Dokonano przeglądu obiektu, w ramach czego naprawione zostały systemy solarne oraz systemy technologii grzania wody basenowej. Nowe życie otrzymały także systemy SUW oraz połać dachowa. Tereny zielone otaczające „Wodną Nutę” przeszły pielęgnację.

To jednak nie koniec prac. Na szklanych dachu w głównym holu naklejona zostanie przeciwsłoneczna folia. W tym samym miejscu odświeżone będą ściany. W szatniach wymienione zostaną klamki w drzwiach. W planach jest także zamontowanie przesłon na kasach.

Przypomnijmy, że głównym elementem basenu położonego przy Prószkowskiej 76 jest basen sportowy o długości 50 m z dziesięcioma torami. Do dyspozycji pływaków są także baseny rozgrzewkowo-rekreacyjne i solankowy, który jest świetnym miejscem do regeneracji. Podobnie z resztą jak sauna i łaźnia parowa, które również dostępne są w obiekcie.

Najnowsze artykuły