W GSW jak zwykle z ciekawymi propozycjami

Plan działania Galerii Sztuki Współczesnej na najbliższe dni, także poza jej główną siedzibą, zapowiada się ciekawie i różnorodnie. Zaplanowano m. in. wystawy, oprowadzanie, spacer, koncert i warsztaty.

W tym tygodniu sporo miejsca poświęconych zostanie wystawie Zbigniewa Libery „Efekty wybranych badań terenowych”. W związku z czym my także zachęcamy do korzystania z możliwości zwiedzania z komentarzem. Już  1 czerwca o godz. 11 zaplanowano oprowadzenie kuratorskie z tłumaczeniem na polski język migowy, tego samego dnia, ale o godz. 18 oprowadzenie po wystawie w języku angielskim. W czwartek o godz. 13 oprowadzenie po wystawie z audiodeskrypcją, a w niedzielę o godz. 16 oprowadzenie kuratorskie.

Nie zabraknie również wydarzeń związanych z festiwalem Wyspy Pasieka. Jak choćby spacer „Dziedzictwo przyrodnicze wyspy Pasieki”, który poprowadzi dr Krystyna Słodczyk, a rozpocznie się 2 czerwca o godz. 18, obok Domku Lodowego przy Stawku Zamkowym (ul. Barlickiego 1a). Natomiast dwa dni później w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej (ul. Pasieczna 12) odbędzie się koncert dla Ukrainy „A tam w lejsie na pasiece….”. Wystąpi Zespół Niezłe Ziółka wraz z gośćmi. W czasie tego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka funduszy na pomoc Ukrainie pod hasłem „Dobro dla Ukrainy”.

Tymczasem GSW zachęca również do wspierania zbiórki, którą prowadzi Fundacja im. Romana Kirsteina. Fundusze ze zbiórki nr 2022/24444/OR przeznaczone zostaną na działania Fundacji Human Doc, która pomaga na miejscu, w Ukrainie.

Z kolei 5 czerwca o godz. 14 w ramach Festiwalu Książki na pl. Wolności zaplanowano warsztaty plastyczno-ruchowe „Krecha”, przygotowane przez Józefa Chyżego oraz Magdę Wolnicką. Udział wziąć mogą zarówno dzieci jak i dorośli.

Natomiast od 2 czerwca w Aneksie GSW udostępniona zostanie wystawa „Koniec-początek” opolskiej artystki –  Joanny Preuhs