W niedzielę Super Sprint Festiwalowy. Będą zamknięte odcinki ulic

II Super Sprint Festiwalowy przemknie w niedzielę (2.06) ulicami Opola. Emocji nie zabraknie. Trzeba liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Przez wiele lat, w których organizowany był Rajd Festiwalowy, przewinęło się przez niego wielu świetnych kierowców jak choćby: Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Marek Gieruszczak czy reprezentant naszego województwa Paweł Dytko z Nysy. W zmaganiach startowały również gwiazdy estrady jak choćby Michał Wiśniewski czy świetny za kółkiem Andrzej Dąbrowski.

W tym roku impreza będzie miała formę sprintu – próba sprawnościowa na nawierzchni asfaltowej będzie miała długość 1850 metrów. Każdy z uczestników zaliczy taką próbę cztery razy. Pierwsza załoga wyruszy na trasę o godz. 12.00. Na godz. 17.30 planowane jest natomiast rozdanie nagród. Odbędzie się ono na terenie nieodległego Parku Naukowo-Technologicznego. Tam zlokalizowana będzie baza tegorocznej imprezy, a w niej biuro zawodów.

W związku z wyścigiem w rejonie węzła łączącego Rondo im. gen. Tadeusza Rozwadowskiego, Obwodnicę Piastowską i ul. Wrocławską zamknięte zostaną następujące odcinki: ul. Wrocławska – od skrzyżowania z ul. Bierkowicką do ronda im. płk Ryszarda Kuklińskiego; Obwodnica Piastowska – od skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich do skrzyżowania z ul. Niemodlińską.  Zamknięcie w/w odcinków dróg będzie obowiązywać w godzinach od 10:00 do 18:00.

Najnowsze artykuły