W niedzielę wszyscy wsiadamy na rowery!

Już w niedzielę ulicami miasta rusza II Opolski Rajd Rowerowy na czele z Prezydentem Miasta Opola. Rajd organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

– Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się w takich okolicznościach promując zdrowy i ekologiczny tryb życia – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – W poprzednim roku cieszyliśmy się dużą frekwencją oraz byłem świadkiem niesamowitej radości i zaangażowania uczestników mimo organizacji rajdu w czasie pandemii – dodaje.

– Skala ubiegłorocznej imprezy po raz kolejny zobrazowała nam zapotrzebowanie na tego typu ruch -twierdzi zastępca prezydenta Przemysław Zych.

Dla wszystkich chętnych rowerzystów przejazd ulicami Opola rozpocznie się 19 września o godzinie 11:00 na ulicy Krapkowickiej przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Trasa obejmować będzie kolejno ulice takie jak: Spychalskiego, Katedralna, Łangowskiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimska, Dubois, Targowa, Damrota, Krakowska, Korfantego, Piastowska oraz ponownie Spychalskiego i Krapkowicka.

Zapowiada się, że w tym roku frekwencja będzie większa, a warunki będą jeszcze lepsze, w szczególności, że rajd będzie odbywał się przy wyłączonym ruchu samochodowym na trasie. Na mecie w Parku 800-lecia czeka wszystkich Piknik Sportowo-Rekreacyjny z różnymi atrakcjami tj. strefy sportowe, konkursy z nagrodami, animacje, food trucki i wiele innych. Impreza potrwa do godziny 16.

Mija również rok od otwarcia Mostu pieszo-rowerowego im. Joachima Halupczoka. To właśnie tutaj w tamtym roku podczas I Opolskiego Rajdu Rowerowego byliśmy świadkami jego otwarcia. Z inicjatywy prezydenta Opola nazwano go właśnie na cześć słynnego „Achima”. W tym roku nasz most znalazł się na liście Top Inwestycji Komunalnych 2021.