W opolskim USK w styczniu szczepią także w soboty

W pierwszym miesiącu 2022 roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchomi punkt szczepień przeciwko Covid-19 także przez trzy najbliższe soboty. Ten będzie dodatkowo pracował w dniach 15, 22 i 29 stycznia, w godzinach 9-14.

Po za tym w poniedziałki, środy i piątki punkt szczepień czynny jest w godzinach 8-15, a we wtorki i czwartki od 8 do 18. Znajduje się on w budynku głównym, na poziomie -1, do którego prowadzi wejście od strony parkingu głównego lub ulicy Górnej. Droga do niego jest oznaczona niebieskimi strzałkami z napisem „do punktu szczepień”.

Rejestracja na szczepienia w USK prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14 pod nr telefonu: 77 45 20 511 i 665 995 992. Do rejestracji potrzebne jest: imię, nazwisko, PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia.

Pacjenci mają do wyboru szczepionki firm Pfizer, Moderna i Johnson@Johnson. Jako dawki przypominające podawane są szczepionki Pfizer lub Moderna.

W środy w godzinach 8-15 w USK prowadzone jest także szczepienie młodszych dzieci w wieku 5-11 lat w gabinecie pediatrycznym. Do końca lutego jednak wszystkie terminy na szczepienia tej grupy wiekowej są zajęte.