W Opolu dobrze się żyje

Na Opolszczyźnie najlepiej żyje się w stolicy województwa, wynika z najnowszego rankingu przygotowywanego na zlecenie samorządowego serwisu PAP. Na tą okoliczność jury fachowców przygląda się wszystkim 2477 gminom w Polsce, bierze pod uwagę ponad 60 różnych kryteriów.

Oprócz tego, że Opole najlepiej w nich wypadło spośród wszystkich samorządów w swoim województwie, w kategorii miast na prawie powiatu zajęło dobre 6. miejsce (tu podium to kolejno  Warszawa, Sopot, Wrocław).

Nieźle też wypadły inne opolskie gminy. W kategoriach gmin z siedzibą powiatu ziemskiego pierwsze miejsce w kraju zajął Kędzierzyn-Koźle, a piątą lokatę zdobyły Strzelce Opolskie. Wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich z miastem powyżej 5 tysięcy mieszkańców najlepszy był Gogolin, a siódmy Ozimek. Natomiast wśród gmin miejsko-wiejskich z miastem poniżej 5 tysięcy mieszkańców 5. miejsce zajęły Walce a 10. Kolonowskie.

W każdej rozpatrywanych kategorii samorządów wybierano miejsce dobre do życia z punktu widzenia rodzin. Tu w swojej klasie klasą samą dla siebie był Gogolin.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się w piątek w Warszawie w siedzibie PAP. W imieniu Opola laur „Gmina dobra do życia” odebrał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Najnowsze artykuły