W Opolu na ferie nie będzie nudy!

Już 10 lutego uczniowie opolskich szkół pójdą na ferie zimowe. 14 dniowy odpoczynek to świetna okazja do przygotowania się do zbliżających się egzaminów, ale i do spędzenia aktywnie czasu. W Opolu też nie będzie nudy!

Czas wolny od zajęć szkolnych to zdecydowanie czas najdłużej wyczekiwany przez wszystkich uczniów. To świetna okazja do odpoczęcia po trudach semestru i naładowania baterii przed kolejnym.

– Ferie w Opolu będą wyjątkowe, bo przygotowanych zostało 150 propozycji na spędzenie tego czasu. Z pewnością każdy coś dla siebie znajdzie. Nie będzie można się nudzić – mówi zastępca prezydenta Opola Maciej Wujec.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, Młodzieżowy Dom Kultury, Akademicki Związek Sportowy, jak i Miejski Ośrodek Sportu będą organizować półkolonie. Młodzi sportowcy nie będą więc marnowali czasu wolnego, a wręcz przeciwnie, bowiem będą mieli także dodatkowy czas na przygotowanie się do swoich wiosennych startów.

Zajęcia z piłki ręcznej dla 8-klasistów zaplanowała Gwardia Opole. Terminy zajęć:
17.02 oraz 19.02 – zajęcia dla chłopców.
18.02 oraz 20.02 – zajęcia dla dziewcząt.
Wszystkie treningi rozpocznę się o godzinie 09:30 i potrwają do 11:00, natomiast po ich zakończeniu dyrekcja oraz nauczyciele PLO IX w Opolu oprowadzą uczestników po szkole.

Do 25 lutego na Stawku Barlickiego otwarte będzie lodowisko, które co roku przyciąga wielu łyżwiarzy.

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki organizuje także wiele warsztatów dla najmłodszych, zarówno jeżeli chodzi o zajęcia muzyczne, jak i plastyczne. Miejska Biblioteka Publiczna, podobnie jak NCPP, przygotowała szeroką ofertę warsztatów. Swoją propozycję ma także Galeria Sztuki Współczesnej. Można ją sprawdzić TUTAJ.

Uczniowie naszego województwa wrócą do szkół 24. lutego, rozpoczynając tym samym drugi semestr.

Szczegółowy plan oferty miejskiej można znaleźć tutaj – KLIK.

Najnowsze artykuły