W Opolu pobiegli „Tropem Wilczym”.

Za nami kolejna edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Trasa obejmowała głównie rejony Wyspy Pasieka i część dzielnicy Nowa Wieś Królewska, a start i meta umiejscowione były tradycyjnie na parkingu przed NCPP.

Bieg odbył się na dwóch dystansach: 10 km i 1963 m (co jest nawiązaniem do roku śmierci Józefa Franczaka ps. „Lalek”).

Na pierwszym wśród mężczyzn najlepszy okazał się opolanin Tomasz Kusal, drugie miejsce zajął Arkadiusz Ossowski z Głogówka, a trzecie Grzegorz Marzec ze Szczepanka. W gronie kobiet triumfowała Krystyna Pawlik z Olesna, przed Natalią Broj z Opola i Anną Rygułą ze Ścigowa.

Na krótszym dystansie pierwsze miejsce wywalczył Michał Strzelczak z Opola, drugie Piotr Nowotny z Zimnic Wielkich, a trzecie Aleksander Frank z Reńskiej Wsi. U pań zwyciężyła opolanka Agata Pilawka, przed Dagmarą Czech (Osowiec-Trzęsina) i Magdalena Abratkiewicz (Opole).