W Opolu powstaje wyjątkowa trasa muzycznych murali

Projekt “Muzycznych Murali” jest nawiązaniem do tradycji Opola jako Stolicy Polskiej Piosenki i wspomnieniem gwiazd polskiej muzyki, których twórczość jest ponadczasowa.

Do współpracy Opole zaprasza uznanych polskich artystów, którzy w autorski, subiektywny sposób mogą wyrazić swoją wizję.

Pierwszy mural przedstawia Annę Jantar. W 2020 roku mija 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci piosenkarki, dlatego jest to idealny moment na jej upamiętnienie. Piosenkarka uchodziła za ikonę muzyki pop polskiej estrady. Zaliczana do grona popularnych i słynnych polskich piosenkarek lat 70. XX wieku. Wylansowała takie przeboje jak m.in.: „Tyle słońca w całym mieście”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Staruszek świat” czy „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Występowała m.in. w Austrii, Bułgarii, Czechosłowacji, Finlandii, Irlandii, Jugosławii, Kanadzie, NRD, RFN, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, na Węgrzech oraz ZSRR.

Dzieło powstaje na budynku przy ul. Rzemieślniczej 8. Autorem projektu jest Bruno Neuhamer – rzeźbiarz, malarz i rysownik, którego warszawskie murale Kory i Niemena znają niemal wszyscy. Artysta w swoim projekcie postanowił wykorzystać estetykę lat siedemdziesiątych.

Najnowsze artykuły