W Opolu startuje kino samochodowe pod gwiazdami!

Wyczekiwane kino samochodowe w Opolu startuje. Prezydent Miasta Opola oraz Zakład Komunalny zapraszają na seanse. Gdzie? Na parking przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w sobotę o godz. 21.00. Na początek “Green Book”.

Już w najbliższą sobotę (23 maja) o godz. 21.00 rozpoczynamy cykl imprez plenerowych w postaci kina pod gwiazdami, podczas których wyświetlane będą ciekawe propozycje filmowe z różnych gatunków. Pierwszy seans zainauguruje produkcja amerykańskiego reżysera Petera Farelly’ego „Green Book”.  To film wyróżniony Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018. W rolach głównych występują: Viggo Mortensen, Mahershala Ali (Oscar) i Linda Cardellini.

Na początek odbędzie się pilotażowy seans przygotowany dla około 250 samochodów. Organizatorzy chcą zobaczyć jak będzie funkcjonować kino i jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć. Początkowo seanse mają się odbywać raz w tygodniu w sobotę o godz. 21.00. Nie wykluczone, że oferta zostanie poszerzona o kolejny seans w sobotę i w inne dni tygodnia. Plan zakłada projekcje do końca wakacji. Dźwięk będzie emitowany na falach radiowych wprost do aut. Jeśli chodzi o ceny biletów, to będziemy płacić od samochodu – 35 zł.

Bramy będą otwierane o godz. 20.00 i o miejscu na placu będzie decydowała kolejność przyjazdu. Bilety będzie można nabywać w przedsprzedaży za pośrednictwem strony www.kinosamochodowe.cwkopole.pl. Tam też wszystkie informacje i regulamin imprezy. Kino samochodowe w Opolu zostanie zrealizowane zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej.

Kino samochodowe to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę.

Dochód z pierwszego kina samochodowego przekazany będzie na rzecz Laury Biel – małej mieszkanki Opola, której rodzice zbierają pieniądze na operację serca córki – https://www.siepomaga.pl/laura-biel.

Oficjalny plakat wydarzenia:

kino samochodowe opole

Najnowsze artykuły