W Opolu trwa Tydzień Kultury Niebanalnej

Do 22 listopada na wszystkich mieszkańców naszego miasta, choć nie tylko, czekać będzie mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Większość wydarzeń zaplanowano w filii MDK przy ul. Targowej 12.

Za nami już wernisaż wystawy prac autorstwa uczestników pracowni plastycznej Koło Gospodyń Miejskich z towarzyszeniem zespołu Dr. Midepa Badada.

We wtorek godz. 13 „Lekcja Grotowskiego” czyli historia i współczesność metod i idei Jerzego Grotowskiego (prowadzenie Dariusz Kowcun i Krzysztof Żyliński). Następnego dnia o godz. 18 „Jesienne inspiracje” – malarstwo wielkoformatowe w wykonaniu uczestników pracowni plastycznej Tęcza. 60 minut później natomiast rozpocznie się koncert zespołu Pół Na Pół.

Na sobotę o godz. 18 zaplanowano spotkanie z Elżbietą Olak-Posacką w ramach cyklu „Pokolenia poetów” (prowadzenie Witold Sułek), a wówczas to o oprawę muzyczną zadbają Daria Pakosz i Łukasz Szuba. Natomiast kolejnego dnia o tej samej porze rozpocznie się koncert zespołu Roman Odoj Fiasko, inspirowany ostatnią powieścią Stanisława Lema (wokal Jędrzej Skiba).

W poniedziałek 22 listopada natomiast organizatorzy zapraszają już do sali kameralnej NCPP na dwa recitale (tu obowiązują wejściówki, do odbioru w sekretariacie MDK, ul. Strzelców Bytomskich 1). O godz. 18 Vimali Pohl „Lubię być szczęśliwa”, a o godz. 20 Diana Al-Qadi „Jeśli masz szaleństwa choć łut…”. Oba wydarzenia z towarzyszeniem zespołu Take Style.

Warto odnotować także, iż zaplanowany spektakl „Symbioza” Teatru Zapadnia ostatecznie odwołano.