W rejonie Opola Wschodniego pojedziemy inaczej

Budowa centrum przesiadkowego i przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino wkracza w decydującą fazę.

W zeszłym tygodniu drogowcy układali ostatnią warstwę nawierzchni na Oleskiej, w tym będą robić to samo na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Wejście w kolejny etap oznacza niestety spore zmiany dla kierowców, szczególnie tych jeżdżących od ulicy Ozimskiej w kierunku Zaodrza.

Od środy, przez około siedem dni, zamknięty będzie odcinek ulicy Bohaterów Monte Cassino między stacją BP a ulicą Oleską. To z kolei wiąże się z objazdem. Ruch w kierunku Zaodrza będzie się odbywał zatem ulicami: Ozimską, Horoszkiewicza i Rataja, a następnie Oleską pod wiaduktem i dalej Batalionów Chłopskich w kierunku Zaodrza. Zmiana organizacji ruchu będzie wprowadzona około południa.

Tymczasem na Opolu Wschodnim prace idą pełną parą. Na estakadzie układane są kapy chodnikowe i warstwy drogi. Układanie warstw jezdni trwa też na poziomie -1 pod ulicą Oleską w ciągu ulic Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich. Prace trwają też na chodnikach i ścieżkach rowerowych.