W sobotę kolejne testy w Domach Pomocy Społecznej

Zaplanowano kolejne badania na obecność koronawirusa w Domach Pomocy Społecznej.

30 maja (w godz. od 9:00 do 11:00) została zaplanowana II tura badań na obecność wirusa SARS -COv-2 u pracowników Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu przy ul. Chmielowickiej 6. Zostanie przebadanych tam  85  pracowników. Przypomnijmy, że pierwsze przeprowadzono 8 maja wśród 78 pracowników.

Badanie zorganizowane zostanie także w pośród 70 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach, który prowadzi Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi w Czarnowąsach. Pierwsza tuta odbyła się 7  maja w grupie 68 pracowników. Z uwagi na nieprawidłowy wynik testu (zbyt mała ilość pobranego materiału do badania) 11 maja konieczne było powtórzenie testów u 5 pracowników.

8 maja w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Franciszkanki w Opolu (ul. Szpitalna 17) została przeprowadzona I tura badań – 14 pracowników, a 15 maja kolejna – 11 pracowników. Następne zorganizowano 22 maja -14 pracowników, 25 maja – 1 pracownik i 29 maja -14 pracowników.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły