W sobotę mamy imprezę ekologiczną z gwiazdami polskiej muzyki

W najbliższą sobotę 17 sierpnia przez osiem godzin (od 14.00 do 22.00) w parku na osiedlu Armii Krajowej trwać będzie piknik “Opole w rytmie natury”. Wydarzenie łączyć ze sobą będzie ekologię oraz muzykę i na pewno nie zabraknie dobrej zabawy. 

Trwa projekt „Wspólna akcja segregacja” mający edukować w zakresie gospodarki odpadami. Po raz kolejny, poprzez zabawę i rozrywkę, opolanie będą mogli zapoznać się z różnymi formami recyklingu i właściwymi zasadami segregacji śmieci.

Głównym celem pikniku „Opole w rytmie natury” jest wsparcie pozytywnych trendów w segregacji odpadów. Nie tylko dzieci będą mogły wziąć udział w licznych warsztatach (m.in.: tworzenia eko-toreb na owoce i warzywa jako alternatywę foliowych torebek, czy eko-kosmetyków bez „chemii”). Poprzez budowę Recyklingowego Placu Zabaw będzie można dowiedzieć się, jak nadać różnym przedmiotom drugie życie i wykorzystać je twórczo. Instalacje typu gigantyczna sortownia odpadów czy składowisko śmieci z koparką pokażą, co dzieje się dalej z odpadami, które wytwarzamy. Nie zabraknie również edukacji związanej z właściwym zarządzaniem energią i odpadami w naszych domach dzięki wystawie Eko-Dom.

W trakcie imprezy Teatr EKOStudio dwa razy wystąpi w przedstawieniu „Drużyna ZET”, w którym widzowie dowiedzą się czym jest smog i poznają zasady właściwego palenia w piecach. Ważnym punktem imprezy będzie akcja wymiany odpadów na sadzonki. Każdy kto przyniesie minimum 10 butelek PET lub 10 puszek aluminiowych będzie mógł wymienić je na jedną sadzonkę kwitnącej byliny.

Wielką atrakcją pikniku będą również gwiazdy muzyczne. Pierwsza wystąpi Reni Jusis, artystka, która dużą wagę przywiązuje do ekologicznego stylu życia. Początek jej koncertu o godz. 18.30. Na zakończenie pikniku swoje show da Michał Szpak z zespołem. Do tej pory mogliśmy go oglądać w Opolu jedynie ze sceny amfiteatru, dlatego nie lada gratką dla fanów będzie darmowy koncert podczas pikniku. Zacznie on swój występ o godz. 20.45.

Na zdjęciu Michał Szpak, który będzie gwiazdą pikniku. 

Najnowsze artykuły