W sobotę odsłonięcie muralu Bajora

Na ścianie kamienicy przy ulicy Oleskiej 36 w Opolu powstał kolejny mural w ramach Trasy Muzycznych Murali. Przedstawia jednego z najbardziej znanych mieszkańców naszego miasta, Michała Bajora. Piosenkarza i aktora, który od dziecka dorastał w atmosferze festiwali i teatru. Oficjalne odsłonięcie z udziałem artysty odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 14:30.

W odsłonięciu muralu weźmie udział sam Michał Bajor. Autorką muralu jest Natalia Rak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, autorka licznych monumentalnych murali, które realizuje w różnych zakątkach świata. Oprócz street artu zajmuje się również malarstwem i projektowaniem. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych. Partnerem projektu jest firma PPG  Deco Polska – właściciel marki Sigma Coatings, która przekazała farby do wykonania muralu.

Przypomnijmy, że artysta zagrał kilkadziesiąt ról teatralnych oraz filmowych, a także wielokrotnie występował na opolskim festiwalu. Od dzieciństwa związany był ze środowiskiem scenicznym Opola. Pobierał lekcje tańca oraz gry na fortepianie. Na scenie zadebiutował rolą wilka w „Czerwonym Kapturku”. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu. W 1970 r. zadebiutował jako piosenkarz w eliminacjach do 8. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Podczas tegorocznego KFPP dzień wcześniej (w piątek) będzie świętował 50-lecie swojej obecności na scenie, od debiutu w Opolu. Recital Michała Bajora zaplanowano pomiędzy koncertami „Premier” i „Debiutów”. Gośćmi specjalnymi będą: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz (w sobotę w samo południe odsłoni swoją gwiazdę), Kayah  i Andrzej Piaseczny. Orkiestrę poprowadzi Zygmunt Kukla.

 

Najnowsze artykuły