W sobotę wracają zajęcia jogi

Pierwsze w tym roku spotkanie z jogą odbędzie się na deskach amfiteatru opolskiego już w tę sobotę 4 lipca o godzinie 09:00.

Organizowane od 10 lat bezpłatne zajęcia jogi z powodzeniem promują zdrowy tryb życia i uczą praktyki jogi. Cieszą się też coraz większą popularnością. W ankiecie Prezydenta Miasta Opola na pytanie: „Czego opolanom brakowało podczas pandemii?”, Joga w amfiteatrze zajęła 3 miejsce.

W tegorocznej premierze planowana jest nauka praktycznych pozycji jogi i medytacji, którą zakończy relaksacja do muzyki autorstwa Ludwiga van Beethovena op. 125.

Z powodów epidemiologicznych ilość osób, które będą mogły uczestniczyć w zajęciach jest ograniczona i wynosi 150, a zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie.

Po zajęciach planowana jest konferencja prasowa, podczas której przekonamy się jak powstał pomysł plenerowej jogi i jak ewoluował przez te 10 lat.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły