W Teatrze Kochanowskim niebawem próby do Króla Leara

Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu podejmuje kolejne wyzwania.

W okresie kwiecień-maj Teatr zapraszał widzów do wspólnego oglądania realizacji w zaciszu własnego domu. Cykl ten, określany mianem „Kochanowski ONLINE” skończył się w ostatnią niedzielę, 31 maja, prezentacją spektaklu „Coś pomiędzy” w reżyserii Tomasza Cymermana.

W tym miesiącu rozpoczynają się próby do spektaklu, którego  premiera  będzie miała miejsce jesienią. Pierwszym tytułem jest „Król Lear” Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz realizowany w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Inscenizacja ta będzie pod wieloma względami wyjątkowa. Jest to pierwsza realizacja, w której grać będą praktycznie same kobiety (aktorki obu teatrów), a jedynym mężczyzną, jakiego zobaczymy na scenie będzie Król Lear – w tej roli Mirosław Zbrojewicz, znany z pewnością z licznych ról filmowych i telewizyjnych.

Zespół „Kochanowskiego” reprezentować będą: Cecylia Caban, Weronika Krystek (Akademia Teatralna), Karolina Kuklińska, Magdalena Maścianica, Katarzyna Osipuk, Joanna Osyda, Judyta Paradzińska, Beata Wnęk-Malec.

Czerwiec, lipiec i sierpień będą w opolskim teatrze czasem „Przerwy technicznej” przeznaczonej na remont obiektu, nadanie mu nowej jakości i funkcjonalności, dzięki której komfort zyskają przede wszystkim widzowie. Zmieni się również zaplecze teatru, stanie się ono nowoczesne, lepiej wyposażone, bogatsze, co poszerzy możliwości zespołu aktorskiego teatru i realizatorów.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły