W Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu trwa rekrutacja na studia

Jakie specjalności są najbardziej popularne podczas tego naboru ? Zapytaliśmy o to dziekana dr. Sławomira Śliwę.

Z jakiej oferty może skorzystać kandydat wybierający się na  studia do WSZiA?            

Zacznę od tego, że na naszej uczelni kształcimy na studiach licencjackich, magisterskich
i podyplomowych, na takich kierunkach jak zarządzanie, ekonomia, logistyka i pedagogika. Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na stronie www.wszia.opole.pl. Chociaż rekrutacja trwa do końca października, to warto skorzystać z wakacyjnych zniżek i promocji, które w lipcu i sierpniu są naprawdę spore. Dodatkowo kiedy wybierzemy na przykład pakiet studia magisterskie
i podyplomowe to oszczędności w opłatach wyniosą nawet 1 100,00 złotych  – mówi dr Śliwa.

W ramach wspomnianych kierunków macie wiele ciekawych specjalności. ? Które cieszą się popularnością, a które są nowościami ?

Dokładnie tak, każdy kierunek to specjalności, zwane również modułami kształcenia. Przyszli pedagodzy wybierają najczęściej resocjalizację i profilaktykę społeczną oraz pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą. Nowością natomiast są jednolite studia magisterskie z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej – wymienia dr Śliwa. Jeśli chodzi o studia podyplomowe, to tutaj niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się: edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, oligofrenopedagogika i pedagogika opiekuńczo wychowawcza z pomocą psychologiczną. Nowością jest natomiast logopedia, o którą pyta bardzo wielu nauczycieli.

Rozumiem, że na zarządzaniu sytuacja wygląda podobnie ?

Zdecydowanie. Cały czas dopasowujemy naszą ofertę do potrzeb rynku pracy.  Oprócz bankowości, zarządzania przedsiębiorstwem i zarządzania w administracji, kształcimy również między innymi przyszłych menedżerów sporu i turystyki. Na pewno dobrym wyborem, dla osób posługujących się bardzo dobrze językiem angielskim, będą studia z zarządzania w całości prowadzone właśnie w tym języku.  Uruchomiliśmy je w zeszłym semestrze i zainteresowanie jest coraz większe. Szczególnie wśród obcokrajowców – mówi dr Śliwa. Popularne podyplomówki, które można u nas łączyć ze studiami magisterskimi na zarządzaniu to bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie w placówkach oświatowych, zarządzanie w ochronie zdrowia oraz logistyka i zarządzanie kryzysowe. Nowością są na pewno studia z zakresu ochrony danych osobowych – dodaje dr Śliwa.

Gdzie szukać informacji o pełnej ofercie i rekrutacji ?

Polecam naszą stronę internetową www.wszia.opole.pl, jak również kontakt z infolinią pod numerem 510 683 665. Przyszli studenci mogą również skorzystać z mediów społecznościowych, a ja zapraszam na nasz facebookowy i instagramowy profil. Od tego naboru można również uzyskać informacje
o naborze poprzez portal LinkedIn. Kto wie, może za rok będziemy również na Tik Toku – podsumowuje z uśmiechem dr Śliwa.

MATERIAŁ PRMOCYJNY