Wakacje oznaczają remonty na drogach w centrum miasta

Trwa modernizacja ul. Oleskiej. W najbliższym tygodniu rozpoczną się też prace na ul. Książąt Opolskich.

Wakacje to tradycyjny czas remontów ulic. Wiąże się to z tym, że wówczas ruch jest mniejszy. Wyjazdy na wczasy, brak zajęć w szkołach czy na uczelniach mają wpływ na to, że ulice są luźniejsze.

Kilka tygodni temu ruszyła modernizacja ul. Oleskiej. W pierwszym etapie prowadzone są prace od ronda Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Czaplaka i Zajączka. Położona ma być nowa nawierzchnia, utworzona będzie też ścieżka rowerowa. Ten etap prac ma się zakończyć do końca sierpnia. Zaczął się także drugi etap obejmujący odcinek od skrzyżowania Oleskiej z ulicami Czaplaka i Zajączka do wysokości budynku dawnej głównej siedziby Uniwersytetu. Oznacza to, że ul. Oleska na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino jest nieprzejezdna. Drugi etap ma się zakończyć do końca września.

Zresztą ul. Oleska w dalszym etapie będzie remontowana również na odcinku od ul. Wodociągowej do skrzyżowania z ulicami Chabrów i Okulickiego. Cały długi odcinek od Stegu Areny do Centrum Handlowego “Solaris” zyska nowe oblicze i będzie bardziej przyjazny dla rowerzystów.

Na ul. Oleskiej są jeszcze inne prace. Przypomnijmy, że trwa przebudowa węzła przy stacji Opole Wschodnie, a na działce na przeciwko dawnej głównej siedziby Uniwersytetu powstaje budynek mieszkalny stawiany przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W najbliższy wtorek (20 sierpnia) ruszy natomiast remont ulicy Książąt Opolskich od Katedralnej do skrzyżowania z Sądową. Pierwszy etap obejmuje odcinek od Katedralnej do Konopnickiej, drugi od Konopnickiej do Sądowej. Prace będą prowadzone na połowie jezdni (na poszczególnych etapach najpierw jeden potem drugi pas). Przez cały czas trwania remontu czyli przez około trzy tygodnie ul. Książąt Opolskich będzie jednokierunkowa w stronę Sądowej. Kierowcy chcący dojechać do ul. Piastowskiej czy w okolice Rynku będą musieli korzystać z objazdu ulicami: Sądową, Sienkiewicza i Kominka. Zmiana organizacji ruchu jest konieczna, gdyż na całej długości będzie wymieniana nawierzchni. Dodatkowo na wysokości Zespołu Szkół Specjalnych powstanie wyniesione przejście dla pieszych.

Na zdjęciu remontowana ul. Oleska. 

Najnowsze artykuły