Wakacyjne remonty

Lipiec i sierpień będą gorące w Opolu nie tylko ze względu na tropikalne upały i liczne imprezy, ale także z powodu remontów. To najlepszy termin na wykonywanie tego typu prac, ponieważ nawet o 25 procent zmniejsza się ruch na opolskich ulicach.

Oleska do dużej korekty

Najpoważniejsze zmiany czekają ulicę Oleską. Jedna z najważniejszych dróg w Opolu remontu wymagała od dawna. Prace będą prowadzone na dwóch odcinkach – od ronda Pileckiego do skrzyżowania z Batalionów Chłopskich oraz na drugim odcinku od ul. Kusocińskiego do ul. Okulickiego. Drogowcy m.in. wymienią konstrukcję nawierzchni jezdni i zatok autobusowych, wybudują ścieżkę rowerową, nowe chodniki, a także wiaty przystankowe. Prace potrwają do jesieni i będą kosztowały około 5,5 mln złotych.

Most Pamięci Sybiraków czeka zasłużony remont

Przeprawa przez Odrę w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej jest jedną z najważniejszych w Opolu. Każdego dnia korzysta z niej tysiące kierowców podróżujących między Centrum a Zaodrzem. W wakacje będzie remontowana część prowadząca od ronda do ul. Wrocławskiej. Na moście będzie wymieniona nawierzchnia i dylatacja, powstanie ścieżka rowerowa, blask odzyskają też chodniki. Pracy jest sporo, ale most przez cały czas będzie przejezdny, choć możliwe będą przewężenia.

Coś dla rowerzystów

W ostatnich miesiącach w naszym mieście powstało mnóstwo nowych odcinków ścieżek rowerowych. Cykliści bezpiecznie mogą jeździć m.in. przy Placu Kazimierza, na Ozimskiej od pływalni do Plebiscytowej, a także na wysokości Malinki. W wakacje dojdzie jeszcze jedna na ul. Budowlanych. Obecnie bez strachu można jeździć na rowerze od Ronda do skrzyżowania z ul. Składową. Teraz przyszła pora na kolejny fragment do skrzyżowania z ul. Usługową

Na zdjęciu ulica Oleska

Najnowsze artykuły