Waloryzacja emerytur od marca

Najniższa emerytura od 1 marca ma wynieść 1200 złotych. Na jesień została zapowiedziana z kolei 14. emerytura ze względu na inflację, która zdaniem premiera najbardziej uderzyła w seniorów. 

Najniższa emerytura od 1 marca wyniesie ponad 1200 złotych i jest wyższa o blisko 60% od najniższej emerytury w 2015 roku. Biorąc pod uwagę 13. i 14. emeryturę, ta najniższa emerytura oznacza wzrost o około 85% – powiedział premier Morawiecki.

Przeciętna emerytura w ostatnich sześciu latach wzrosła z około 1763 złotych do 2525 złotych – nie uwzględniając przy tym 13., jak i 14. emerytury. 

Premier podczas konferencji prasowej nie zapomniał także o tym, żeby… zaatakować opozycję. Zasugerował bowiem, że Platforma Obywatelska nie przykłada wagi do seniorów, co jego zdaniem widać po waloryzacjach sprzed lat. 

Premier nie zapomniał wspomnieć także o tym, że podniesienie wieku emerytalnego było kolejnym przykładem „nieprzykładania wagi”. Trudno się dziwić, że premier zdecydował się na te słowa, bowiem jak wynika z sondażu IBRiS – Donald Tusk jest politykiem cieszącym się największym zaufaniem wśród emerytów.