Ważne zmiany dla pacjentów szpitala na ul. Witosa

W związku z kompleksową przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przy ul. Witosa wprowadzone zostały istotne zmiany dla pacjentów.

Po pierwsze w nowym miejscu będzie działał Punkt Przyjęć Planowych dla osób skierowanych na leczenie szpitalne. Tymczasowo wejście znajduje się od ul. Witosa 26, pod estakadą dotychczasowego SOR (budynek C). Z kolei Szpitalny Oddział Ratunkowy został przeniesiony do nowej lokalizacji i uruchomiony na poziomie -1 (budynek A).

Aby dostać się do tymczasowego SOR, należy wejść do szpitala głównym wejściem od strony parkingu (budynek D) i kierować się na poziom -1 (budynek A). Można zejść schodami w holu głównym, zjechać windą (na poziom -1) lub zejść klatką schodową. Dojście do SOR-u jest szczegółowo oznaczone tablicami informacyjnymi.

Przeniesienie SOR-u wiąże się z zachowaniem obecnych zasad przyjęć pacjentów będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia.

Wjazd pojazdów na teren szpitala do strefy tymczasowego SOR-u zostaje rozdzielony. Odrębnie zostanie wydzielona droga dojazdu dla środków transportu medycznego (poziom -1 budynek E). Z kolei dla pacjentów przeznaczony jest główny parking, który jest bezpłatny w godz. od 19.00 do 7.00.

Najnowsze artykuły