We wtorek początek remontu na ulicy Wrocławskiej

Od jutra (11.06) na ulicy Wrocławskiej Miejski Zarząd Dróg będzie prowadził prace remontowe. Całość ma potrwać około trzech miesięcy.

W ramach pierwszego etapu przebudowana zostanie wyspa rozdziału, która znajduje się w ciągu ulicy Wrocławskiej na wysokości stacji paliw Shell – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik prasowy MZD. – Te roboty zaplanowane są na mniej więcej dwa tygodnie, czyli do końca roku szkolnego. W ramach prac skorygowany zostanie ruch, a także wymienione bądź skorygowane zostaną krawężniki. Zgodnie z informacjami, które przekazał nam wykonawca remontu, oznakowanie będzie ustawiane jutro w godzinach porannych, natomiast prace rozpoczną się już po godzinach porannego szczytu. Będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Będzie polegała ona na tym, że na całej długości wyspy wyłączony z użytkowania zostanie lewy pas do jazdy prosto. Aby zachować płynność ruchu wygaszanie tego pasa nastąpi jeszcze przed skrzyżowaniem z ulicami Partyzancką i Domańskiego, czyli na wysokości kościoła św. Michała.

Cały remont ma potrwać około trzech miesięcy. Jego zakres obejmie blisko 2-kilometrowy odcinek od skrzyżowania Wrocławskiej z ulicami Partyzancką i Domańskiego do skrzyżowania z ulicami Niemodlińską i Nysy Łużyckiej.

Najnowsze artykuły