Weekendowe darmowe połączenia do pałacu w Mosznej

Nowa linia autobusowa PKS kursuje dla turystów od 1 czerwca do końca wakacji. W każdą sobotę i niedzielę można bezpłatnie dostać się do jednej z najbardziej rozpoznawalnej atrakcji regionu.

Autobus rozpoczyna swój kurs w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10.00 z Dworca Autobusowego Opole Główne. Trasa biegnie m.in. przez: Górki, Chrząszczyce, Złotniki, Prószków, Przysiecz, Ligotę Prószkowską, Chrzelicę, Łącznik i Dębinę.  Na całą podróż – z 22 przystankami, należy zarezerwować ok. 55 minut. Powrót z Mosznej odbywa się o godz. 16.00.

To połączenie było wyczekiwane przez turystów od wielu lat. Cieszy się ogromnie, że dzięki staraniom jest ono dostępne i przede wszystkim bezpłatne. Liczymy na dużą frekwencję. I faktycznie jeśli będzie duże obłożenie to zapewne wydłużymy okres kursowania – wyjaśnia Michał Wieczorek – Główny Specjalista z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Opolu.

Pozwala to na spędzenie całego dnia w Pałacu w Mosznej, który jest jednym z najbardziej popularnych atrakcji Opolszczyzny.

 

 

Najnowsze artykuły