Węgiel na zaświadczenia – zainteresowanie maleje

Nie ma kolejek, towaru jest pod dostatkiem – tak mniej więcej przedstawia się w Opolu sytuacja z zakupem węgla na tzw. zaświadczenia, czyli za pośrednictwem samorządu.

W ubiegłym roku zamówiliśmy w PGE 1500 ton węgla na zaświadczenia, w tym roku również tyle zamówimy, co nie oznacza, że od razu cały ten zapas trafia na plac współpracującej z nami firmy Imex Piechota. Sprowadzamy dostawy w ramach tego zamówienia w miarę potrzeb– informuje Beata Halama, z-ca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej opolskiego Ratusza.

Ten system się sprawdza, bo popyt nie jest zbyt duży. W tym roku w Opolu na 4,5 tys, wydanych zaświadczeń sprzedano węgiel tylko na 500 z nich. Od 1 stycznia sprowadzono w ramach akcji 354 tony węgla na zaświadczenia, sprzedano natomiast 388 ton, bo były też zapasy z ubiegłego roku.

Mamy sygnały z Imex Piechota, że ludzie kupują ten węgiel na zapas. W większości chętnym dostarczają opał  by uzupełnić i tak już pełne węgla piwnice – podkreśla pani wicenaczelnik Halama.

Tona węgla w ramach programu zaświadczeń kosztuje 1920 złotych, poza programem w na składzie Imex Piechota można go kupić po 2250 zł. Czas niebotycznych cen tego opału najwyraźniej mamy już za sobą.

Najnowsze artykuły