Wejdziesz z paszportem, bądź testem na COVID-19. Pierwsza taka restauracja w Opolu

Wzrost zakażeń w całej Polsce powoduje, że coraz więcej miejsc decyduje się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Na taki ruch zdecydowała się też pierwsza restauracja w stolicy województwa. 

– Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Gości oraz naszego personelu od dnia 26 listopada 2021 roku zapraszamy do „Česká hospoda U Czechofila” w Opolu tylko osoby posiadające ważny certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19 lub ważny test nie starszy jak 48 godzin. Zapraszamy także osoby, które przechorowały COVID-19 w okresie nie starszym jak 6 miesięcy i posiadają odpowiedni dokument potwierdzający ten fakt – czytamy na stronie internetowej restauracji. 

Podczas wejścia do lokalu należy założyć maseczkę ochronną (czyli jak w każdej innej restauracji), a następnie okazać dowód zaszczepienia, bądź też wypełnić oświadczenie. – Przywiązujemy ogromną wagę do Państwa bezpieczeństwa w związku z tym obsługuje Państwa nasz personel zabezpieczony maseczkami ochronnymi i każda osoba pracująca u nas jest zaszczepiona – czytamy. 

Właściciele restauracji podkreślają, że przy podjęciu decyzji kierowali się też przepisami prawa, które obowiązują w Czechach. Tam, jak i w wielu innych krajach nie można wejść do restauracji czy nawet autobusów miejskich bez dowodu zaszczepienia.