REKLAMA

REKLAMA

Weronika Nowakowska i Paulina Ligocka na Stawie Zamkowym!

Przed nami Zimowa Akademia Sportu z prawdziwymi gwiazdami dyscyplin zimowych. Ambasadorami akcji są m.in.: wicemistrz olimpijski w biathlonie Tomasz Sikora, mistrzyni świata w snowboardzie Paulina Ligocka i mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródką.

Spotykamy się 15 i 16 lutego na Lodowisku na Stawie Zamkowym o godz. 15.00! W planie Akademii są: snowboard, strzały do celu, wyścig na łyżwach, turniej minihokeja, curling (u nas będzie to pchnięcie… czajnika). Kto zbierze wszystkie pieczątki ma szansę na nagrodę. To niepowtarzalna okazja dla małych i dużych na sprawdzenie swoich umiejętności i spędzenie weekendu w duchu sportowej rywalizacji.

Gośćmi specjalnymi w Opolu będą snowboardzistką Paulina Ligocka oraz biathlonistka Weronika Nowakowska.

Zapraszamy do uczestnictwa całymi rodzinami, a nieletni potrzebują zgody opiekunów na udział w rywalizacji. Zabawa polega na udziale w kilku konkurencjach i zbieraniu specjalnych pieczątek. To one uprawniają do odbioru nagród, a ich zdobycie oznacza zaliczenie konkurencji. Trzeba będzie m.in. pokonać dwa okrążenia toru shorttrackowego, zaliczyć mecz unihokeja i minihokeja, wykonać podstawowe triki snowbordowe, zestrzelić trzy biathlonowe krążki za pomocą karabinka laserowego, czy wybić kamień (czajnik) curlingowy. Poza tym na chętnych czeka próba przejazdu na desce i utrzymania na niej równowagi. Trzeba zaliczyć też tor przeszkód. Poza tym odbędą się zawody łyżwiartstwa figurowego i test wiedzy.

SZCZEGÓŁY

JAK GRAĆ O NAGRODY?
1. Zabierz KARTĘ GRACZA z biura zawodów
2. Startuj w konkurencjach podczas zajęć
3. Zbierz pieczątki
4. Wygraj nagrody

KONKURENCJE
1. Wyścig na łyżwach

2. Turniej unihokeja

3. Miniturniej hokeja

4. Pchnięcie czajnika

5. Akrobacja na desce

6. Utrzymanie równowagi

7. Tor przeszkód

8. Stały z karabinka laserowego

9. Ślizg na sankach

10. Test olimpijski

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły