Wiadukt i ulica Krapkowicka będą przebudowane!

Miasto Opole porozumiało się z PKP PLK i wiadukt kolejowy na ul. Krapkowickiej, a także sama ulica zostaną wreszcie przebudowane.

To doskonała informacja dla kierowców, którzy od lat narzekają, że to miejsce jest niebezpieczne. W dodatku na co dzień tworzą się tam korki, gdyż pod wiaduktem ruch odbywa się wahadłowo.

– Po długich i trudnych rozmowach z PKP osiągnęliśmy porozumienie i wreszcie będziemy mogli zmienić to miejsce. Od lat jest tu niebezpiecznie i mało komfortowo. Przejazd jest wąski i niski, a chcemy żeby mogły pod nim przejechać wszystkie samochody, a nawet autobusy MZK. W efekcie ruch będzie płynny, pozwoli na dotarcie do centrum z pominięciem Zaodrza, a mieszkańcy komunikacją miejską dojadą na Wyspę Bolko – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Aktualnie po obu stronach przejazdu widnieje informacja, że zmieszczą się tam samochody o wysokości do 2,1 metra. To jedno z najniebezpieczniejszych komunikacyjnie miejsc w Opolu. Niestety, wysokim autem nie można się tam zagapić, bo grozi to najgorszym… Pamiętamy, że w przeszłości dochodziło przy wiadukcie do tragicznych zdarzeń. Zginęli tam na początku lat 90. żołnierze w wojskowej ciężarówce, a dwie dekady wcześniej czterej milicjanci.

Wszystko zmieni się to po remoncie, co z pewnością będzie wielką ulga dla wszystkich, którzy od lat tamtędy się przemieszczają. Powstanie nowoczesny i w pełni przejezdny wiadukt, przebudowana zostanie też ulica i powstanie droga dla rowerów.

– Porozumienie pozwala przygotować dokumentację techniczną na przebudowę wiaduktu i samej ulicy Krapkowickiej. Planowo jezdnia będzie miała sześć metrów szerokości, a obok powstanie pięciometrowy ciąg pieszo-rowerowy – wyjaśnia Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent miasta Opola.

Koszt inwestycji to około 15 milionów złotych, a z budżetu miasta przeznaczonych zostanie na nią 10 milinów. Resztę “dołoży” PKP PLK. Ze względu na szeroki zakres prace planowane są na trzy lata.

https://www.facebook.com/czasnaOpole/videos/579147552713123/

Najnowsze artykuły