Więcej miejsc do ćwiczeń fizycznych “pod chmurką”

W październiku oddane do użytku mają zostać trzy nowe otwarte strefy aktywności. Znajdą się w nich siłownie zewnętrzne oraz strefy relaksu.

Siłownie zewnętrzne znajdują się już w wielu miejscach Opola i cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. W ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przeznaczonej dla szerokiej grupy ludzi powstaną trzy kolejne. Uruchomione one zostaną: w Winowie (ul. Ligudy), w Nowej Wsi Królewskiej przy ul. Szczeszyńskiego (na terenie za kościołem przy stawie) oraz przy kąpielisku Bolko.

Utworzone siłownie będą się składać z minimum sześciu urządzeń do ćwiczeń oraz strefy relaksu zawierającej ławki czy też stoły do różnych gier (m.in. szachy, warcaby). W sąsiedztwie ma zostać wykonane zagospodarowanie zieleni, a co ważne mają być dodatkowe nasadzenia. Staną również tablice informacyjne.

Koszt postawienia tych trzech stref aktywności to 150 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi z budżetu miasta, a druga część to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

 

Najnowsze artykuły