Wiemy jakim autobusem dojedziemy do ZOO

Od kilku tygodni działa już centrum przesiadkowe Opole Południe. Parking na blisko 350 samochodów cieszy się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców. Teraz ze zlokalizowanego na nim przystanku “Krapkowicka – ZOO” skorzystają również pasażerowie MZK.

Centrum przesiadkowe przy Krapkowickiej będzie obsługiwała nowa linia nr 30. Zaplanowano ją w taki sposób, aby nie tylko ułatwiała dojazd do wyspy Bolko, Parku 800 – lecia i ZOO, ale również obsługiwała rozrastające się osiedle w rejonie Stawowej ze Śródmieściem. Szczegółowa trasa przedstawia się następująco: (Strumykowa) – (Stawowa) – Prószkowska Politechnika – Krapkowicka Zoo – Krapkowicka – Spychalskiego – Piastowska – 1 Maja – Reymonta/Kołłątaja – Ozimska – Katowicka – Opole Wschodnie.

Oprócz uruchomienia nowej linii planowana jest jeszcze budowa dwóch nowych przystanków przy Strumykowej i Stawowej. Szczegółowa data uruchomienia linii nie jest jeszcze znana wiadomo natomiast, że będzie kursowała w dni robocze. W godzinach szczytu co 30 minut, a poza nimi co 60 min. W planach są także połączenia weekendowe.

 

 

 

Najnowsze artykuły