REKLAMA

REKLAMA

Wieża Piastowska rozchwytywana. Weszło na nią 12.000 osób

Blisko 12 tysięcy osób zwiedziło w 2019 roku Wieżę Piastowską. To jeden z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych zabytków w Opolu.

Wieża Piastowska należy do najstarszych zabytków architektury obronnej w kraju. To pozostałość po nieistniejącym już Zamku Piastowskim. Obiekt przeszedł gruntowną renowację w latach 2013-2014. Dziś jest atrakcyjnym, nowoczesnym multimedialnym obiektem. Na szczyt wieży prowadzi 163 schodów. Wspinając się, poznamy historię miasta –  na każdym poziomie znajdują się historyczne rekwizyty jak repliki zbroi czy broni. Spotkamy tam również księcia Bolka i obejrzymy prezentację o losach grodu Piastów.

Wieża Piastowska zwiedzana jest z przewodnikiem. W ubiegłym roku, oprócz codziennego oprowadzania, dla mieszkańców i turystów przygotowano wiele wydarzeń: warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów połączone z wieczornym zwiedzaniem wieży,  Piastowskie Dziady czy akcję Biała Zima. Wieża Piastowska jest często wybieranym miejscem na zaręczyny i sesje fotograficzne.

Wieża Piastowska to niewątpliwy symbol Opola. Wizerunek Wieży stanowi nieodłączny element scenografii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Rozpościerający się widok na panoramę miasta zachwyca o każdej porze roku – mówi Aleksandra Śnigórska, kierownik obiektu.

Zabytek najczęściej odwiedzany był w lipcu, sierpniu i październiku.

Najnowsze artykuły