REKLAMA

REKLAMA

Wiózł blisko 70 kg marihuany. Został zatrzymany

Marihuanę o wartości ponad 3 milionów złotych przechwycili mundurowi na opolskim odcinku autostrady A4. 32-latka podróżującego busem skontrolowali funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej.

Do próby przemytu substancji odurzających doszło w zeszły piątek o godzinie 13.00. Służby celno – skarbowe namierzyły bus transportowy z Włoch, którego zawartość miała trafić za granicę czeską. Podczas kontroli 32 – letni kierowca mówił, że przewożony towar ma być użyty w celach leczniczych. Sprawa została przekazana opolskim policjantom.

Zanim mundurowi dali wiarę kierującemu, sprawdzili poziom stężenia substancji czynnych w przewożonych roślinach. Tu okazało się, że poziom THC został znacznie przekroczony. Dla mundurowych oznacza to tylko jedno – taka marihuana nie trafi do apteki, a na czarny rynek przestępczości narkotykowej – przekazuje asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowa KMP Opole.

Wraz z podejrzewanym do jednostki policji trafiły zabezpieczone narkotyki. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przewoził blisko 70 kilogramów marihuany, których wartość czarnorynkową oszacowano na ponad 3 miliony złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut przewozu i dostawy środków odurzających. Czyn taki jest zagrożony karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Nierychła.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, opolska prokuratura skierowała przeciwko 32-latkowi wniosek o areszt do sądu. Teraz na proces podejrzany będzie oczekiwał w warunkach izolacji. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań osób, które uczestniczyły w przemycie.

fot. KMP Opole