Wmurowano kamień węgielny pod Centrum Usług Publicznych

Trwa budowa Centrum Usług Publicznych przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Za niespełna dwa lata mieszkańcy Opola obsługiwani będą zatem w prawdziwie komfortowym budynku o powierzchni przekraczającej 14 tys. m2. Obiekt będzie miał pięć pięter – jedno podziemne oraz cztery nadziemne. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję,  a z nim naszą papierową wersją Czasu na Opole!

– Bardzo mnie cieszy, że tereny dotychczas poprzemysłowe i przez wiele lat niezagospodarowane zamieniamy na Centrum, które służyć będzie wszystkim mieszkańcom Opola. Pamiętajmy, że powstaną tu tak cenne obecnie miejsca parkingowe. Zarówno podziemne, jak i naziemne. Zdradzę, że mamy także plany, aby w przyszłości budować w tym rejonie kolejne – mówił prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

CUP skupiać będzie dwie instytucje: urząd miasta (i jednostki mu podległe) oraz siedzibę opolskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Do budynku CUP zostaną przeniesione te wydziału urzędu miasta, które obsługują największą liczbę klientów.

W Centrum Usług Publicznych znajdą się: Miejski Zarząd Lokali Komunalnych, Miejskie Centrum Świadczeń, Wydział Lokalowy (teraz mieszczą się one w biurowcu Społem – wieżowiec przy ul. Ozimskiej 19), Miejski Zarząd Dróg (przeniesie się z biurowca przy ul. Firmowej), Wydział Zarządzania Kryzysowego (mieści się na ul. Sempołowskiej), potężny Wydział Spraw Obywatelskich (obsługuje mieszkańców w budynku na placu Wolności).

Ponadto do CUP przeniesie się Urząd Stanu Cywilnego, a w Ratuszu pozostanie tylko sala ślubów. Dodatkowo z ul. Budowlanych przeniesie się Wydział Polityki Społecznej. W CUP- znajdzie się monitoring miejski, część Straży Miejskiej, a także Centrum ITS (Inteligentnego Kierowania Ruchem), mające powstać w naszym mieście. Łącznie w nowym budynku ma pracować około 300 osób z urzędu miasta i jednostek mu podległych.

Budynek będzie posiadał zwartą bryłę w nieregularnym obrysie, z wewnętrznym dziedzińcem. Zaplanowana jest także budowa parkingu podziemnego, który pomieści 139 samochodów.

Budowę realizuje firma Warbud, miejska spółka TBS prowadzi nadzór inwestorski. Zakończenie prac przewidziane jest na 1 kwartał 2022 r. Wartość inwestycji to niemal 93 mln zł.

Najnowsze artykuły